HOME FIRMA JAKOŚĆ METODA TRABUCCO OFERTA KONTAKT ZAMÓWIENIA
     
SIATKI PRZEPUKLINOWE Dlaczego siatki Herniamesh
T-SLING z częścią BIOSORB - PROTEZA UROLOGICZNA

Profil Firmy

Polhernia powstała, aby wyposażyć polskich chirurgów, urologów i ginekologów w sprzęt medyczny najnowszej generacji, który pozwoli leczyć chorych wg światowych standardów, sprawniej, taniej, skuteczniej. Polhernia jest wyłącznym dystrybutorem w Polsce 7 protez medycznych medycznych włosko- amerykańskiej firmy Herniamesh.

Oferta

Wszystkie protezy produkowane są zgodnie z normami ISO 9001, posiadają certifikaty jakości i dopuszczenia do stosowania klinicznego Unii Europejskiej CE oraz Komisji Leków (FDA) w USA.

W Polsce zostały zarejestrowane w maju 2003 roku i otrzymały numer Rejestru Wyrobów Medycznych wystawiony przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych w Warszawie.

Siatki przepuklinowe

Posiadamy bogatą ofertę protez polipropylenowych do leczenia przepuklin brzusznych, w tym przepuklin pachwiny. Oprócz uformowanych, gotowych protez przeznaczonych do operacji beznapięciowej metodą "bez szwów" Trabucco, proponujemy siatki do wszystkich typów operacji przepuklin brzusznych. Każdy chirurg niezależnie od preferowanej techniki operacyjnej znajdzie więc dla siebie odpowiednią protezę, o najwyższej jakości przy najniższej cenie rynkowej.

T-sling z częścią Biosorb - proteza urologiczna

W swojej ofercie mamy również coś dla urologów i ginekologów- T sling- najnowszej generacji taśmę cewkowo- łonową stosowaną w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Cechą wyróżniającą ten produkt jest oryginalne zastosowanie rozpuszczalnego szwu w części centralnej- podcewkowej protezy. Wpływa to na znaczne zmniejszenie ryzyka powikłań w porównaniu z taśmami oferowanymi przez inne firmy. Światowa premiera tego produktu odbyła się 27 kwienia 2003 w Chicago w czasie Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego.

Prof. Ermanno Trabucco - Historia Firmy Herniamesh

Każda proteza chirurgiczna została indywidualnie zaprojektowana przez Prof. Ermanno Trabucco tak, aby jej parametry były optymalne w zależności od rodzaju techniki operacyjnej, rodzaju i wielkości przepukliny, masy ciała i płci chorego.Prof. Trabucco całe swoje zawodowe życie poświęcił udoskonalaniu techniki operacyjnej i protez chirurgicznych. W 1977, w Nowym Jorku otworzył pierwszą w świecie Klinikę Ambulatoryjnego Leczenia Przepuklin Pachwinowych. Opracował własną metodę chirurgicznego leczenia przepuklin pachwiny, w której gotowe, odpowiednio uksztatowane siatki implantowane są bez użycia szwów. Ten sposób operacji jest niezwykle skuteczny, skraca czas zabiegu, chorym umożliwiała powrót do domu o własnych siłach w godzinę po zabiegu i pełną rehabilitację w ciągu kilku tygodni. Technikę operacyjną jak i stosowane siatki Prof. Trabucco przez lata ciągle udoskonalał testując klinicznie na grupie kilku tysięcy chorych.

Efektem jego 25-ciu lat badań nad protezami powłok brzusznych jest obecna oferta firmy Herniamesh, którą chcemy Państwu zaprezentować. Parametry protez, takie jak: rodzaj splotu, grubość, sztywność, wielkość makropor, wytrzymałość, pamięć kształtu, są zoptymalizowane i tak dobrane, aby osiągnąć maksymalny efekt leczniczy przy jak najmniejszej masie własnej siatki.

Polska - pierwsze badania kliniczne

Pierwsze polskie badanie kliniczne siatek chirugicznych firmy Herniamesh implantowanych metodą Trabucco prowadzone jest od 3 lat w czołowym polskim ośrodku przepuklinowym- w Klinice Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Akademii Medycznej w Gdańsku. Wyniki tego prospektywnego i randomizowanego badania prowadzonego wg standardów European Union Hernia Trialist Collaboration wskazują na bardzo wysoką skuteczność leczenia przepuklin pachwiny tą nową w Polsce metodą operacyjną wykorzystującą protezy powłok brzusznych firmy Herniamesh.

Strategia

Celem naszej działalności jest nie tylko dystrybucja sprzętu medycznego, lecz również promocja nowoczesnych technik operacyjnych. W planach naszej działalności jest również organizacja szkoleń i kursów w zakresie chirurgii przepuklin i nietrzymania moczu dla chirurgów, urologów i ginekologów. Współpracujemy z najlepszymi specjalistami w dziedzinie chirurgii przepuklin i urologii zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, organizacją szkolenia w Waszym Ośrodku Medycznym lub udziałem w szkoleniu wyjazdowym prosimy o kontakt.

Mam nadzieję, że oferta nasza spełni Państwa oczekiwania i zapewni chorym szybszy powrót do zdrowia.

Dyrektor Firmy Polhernia
Lek med. Beata Galos