HOME FIRMA JAKOŚĆ METODA TRABUCCO OFERTA KONTAKT ZAMÓWIENIA
     
SPOSÓB IMPLANTACJI
OFERTA HANDLOWA
T-SLING z częścią BIOSORB - PROTEZA UROLOGICZNA

T-SLING® z częścią BIOSORB
CAŁKOWICIE BEZNAPIĘCIOWE LECZENIE
WYSIŁKOWEGO NIETRZYMANIA MOCZU

 Rys. 1 powiększ

Zobacz, pobierz:

PREZENTACJA ULOTKA INFORMACYJNA

T-Sling Uromesh 2

Wstęp

Wysiłkowe nietrzymanie moczu (SUI- stress urinary incontinence) występuje w USA u ponad 8 milionów kobiet, co stanowi 2,7% populacji tego kraju. W Polsce taki odsetek dałby liczbę 1 miliona kobiet!
Schorzenie to wynika z osłabienia mięśni i tkanek miednicy mniejszej, które w sposób niedostateczny podtrzymują pęcherz i cewkę moczową. Jakość życia chorych jest dramatycznie obniżona, wpływając na życie rodzinne, towarzyskie i zawodowe.

Do tej pory opisywanych jest ponad 200 różnych sposobów leczenia tego schorzenia, lecz żaden nie jest w pełni skuteczny i wolny od powikłań.

Firma Herniamesh korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji polipropylenowych protez powłok brzusznych przy współpracy z urologami amerykańskimi opracowała nową strategię leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu przy użyciu T-Slingu z częścią Biosorb.

  Autor T-Slingu, urolog z USA
Arnaldo Trabucco MD, FACS.
Zobacz strona www

T-Sling® z częścią Biosorb - taśma łonowo - cewkowa zbudowana z dwóch nierozpuszczalnych siatek polipropylenowych połączonych centralnie rozpuszczalną częścią Biosorb. Stosowany jest do całkowicie beznapięciowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu u kobiet.

Innowacyjność T-Slingu polega na tym, że w swojej części środkowej układanej pod cewką moczową posiada część rozpuszczalną. W ten sposób unika się przewlekłego drażnienia cewki przez siatkę polipropylenową i ryzyka powikłań związanych z uciskiem taśmy na cewkę.

Pierwsze badania kliniczne T-Slingu z częścią Biosorb i ponad sześcioletnie obserwacje leczonych chorych wskazują na wysoką skuteczność proponowanej metody leczenia i nieobecność powikłań (zobacz publikacje).

Pierwsza światowa prezentacja T-Slingu z częścią Biosorb odbyła się w kwietniu 2003 roku w Chicago w czasie Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego, a w Polsce produkt ten jest zarejestrowany i dostępny od maja 2003. Od tego czasu jest coraz powszechniej stosowany na wszystkich kontynentach.

W Polsce T-Sling był prezentowany poraz pierwszy w czasie Zjazdu Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w Bydgoszczy w 2003 roku, gdzie Dr Ceresoli z Kliniki Urologii w Mediolanie wykanał dwa zabiegi pokazowe implantacji taśmy T-Sling, jeden z dostępu załonowego, drugi przez otwory zasłonowe.

 Fot. 1a powiększ

Fot 1. Przykład skutecznego leczenia.
Obraz rezonansu magnetycznego (MRI), chora z cystocele 3 stopnia, wysiłkowym nietrzymaniem moczu typu 2 i objawami parć naglących; u góru - przed zabiegiem operacyjnym, u dołu - 3,5 roku po implantacji taśmy T-Sling, więzadło cewkowo-miedniczne zostało skutecznie odtworzone. Obenie, chora 5,5 roku po zabiegu bez objawów nietrzymania moczu i parć naglących.

 Fot. 1b powiększCo wyróżnia T-Sling z pośród innych taśm stosowanych do leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu?
Zobacz, pobierz, drukuj - plik PDF

Po implantacji innych taśm, całkowicie polipropylenowych obserwuje się powikłania takie jak przewlekłe utrudnienie w odpływie moczu, uszkodzenie cewki moczowej, jej zwężenie czy zamknięcie aż do wrastania siatki w światło cewki. Jest to spowodowane tym, iż siatka polipropylenowa oraz tworząca się na niej blizna bezpośrednio przylega do cewki moczowej, powodując jej ucisk oraz zaburzenie ukrwienia. Pacjentki zgłaszające się z powodu w/w powikłań po implantacji taśm całkowicie polipropylenowych wymagają zazwyczaj przecięcia tej taśmy w części środkowej.

T-Sling pozwala uniknąć wszytkich tych komplikacji

  • T-Sling posiada część rozpuszczalną układaną pod cewką moczową! Jest to jedyna taśma urologiczna zbudowana z dwóch siatek polipropylenowych połączonych w części środkowej częścią Biosorb - szwem rozpuszczalnym, monofilamentowym, polydioxanowym. Szew ten ulega całkowitej hydrolizie w ciągu 100 dni.

  • T-Sling jest znacznie bezpieczniejszy dla pacjentek, zmniejszając ryzyko powikłań! Taśma jest tak zaprojektowana, aby nie było bezpośredniego kontaktu między częścią polipropylenową taśmy a cewką moczową. Pod cewką układa się część rozpuszczalną taśmy eliminując po okresie 100 całkowicie bezpośredni ucisk taśmy na cewkę moczową. Zabezpiecza to przed uszkodzeniem cewki moczowej- jej owrzodzeniem, lub zwężeniem i utrudnieniem w odpływie moczu. W przypadku taśm całkowicie polipropylenowych, kurcząca się z czasem siatka pokryta tkanką bliznowatą z coraz większą siłą uciska na leżącą na niej cewkę moczową prowadząc do w/w powikłań. Zobacz pełne porównanie T-Slingu i innych taśm urologicznych oraz Publikacje.

  • Mechanizm działnia jest nieco odmienny. Części boczne protezy są polipropylenowe i to one zrastają się w powięzią okołocewkową, przywracając jej odpowiednie położenie i napięcie. Obecność części środkowej łaczącej części boczne przez odpowiednio długi czas, zapewnia integralnośc taśmy oraz jej właściwe ułożenie i napięcie podczas jej wgajania i integracji z tkankami. Następnie część środkowa rozpuszcza się (w ciągu około 100 dni) a części boczne, które trwale zrosły się z powięzią okołocewnkową wzmacniają i utrzymują ją oraz leżącą na tej powięzi cewkę moczową we właściwym położeniu.

  • T-Sling w wersji TS02 na większej powierzchni wzmacnia niewydolne więzadła i powięź miedniczną, odtwarzając po implantacji odpowiednie wzajemne położenie szyi pęcherza i cewki moczowej, co odpowiada za decyduje o prawidłowym trzymaniu moczu.

  • Niska cena! - do implantacji stosuje się igły wielorazowe ze stali nierdzewnej, zamiast drogich zestawów jednorazowych.

T-Sling posiada świadectwo dopuszczenia do klinicznego użycia w Polsce, CE w Europie i Komisji Leków (FDA) w USA. Jest chroniony patentem.

Najpierw dostępny był wyłącznie w wersji TS02 (2x21cm), obecnie można go również stosować w wersji TS05 (1,1,cm x 45cm).

sposób implantacji
T-Sling z częścią Biosorb implantowany jest w czasie krótkotrwałej hospitalizacji metodą małoinwazyjną, łatwą technicznie, w znieczuleniu dooponowym lub miejscowym w ciągu 30 minut, bez dolegliwości bólowych w okresie pooperacyjnym.

Wyniki

W okresie obserwacji ponad 79 miesięcy (ponad 6 lat) skuteczność zabiegu wynosi 98,1%, nie stwierdzając powikłań typowych dla tego typu zabiegu.

Dr Trabucco opublikował swoje wyniki w J Pelvic Med Surg 2004, Am J Urol Review 2004, oraz ostatnio został zaproszony przez Prof. Tomasza Rechbergera z AM w Lublinie, przewodniczacego Sekcji Uroginekologii PTG do opublikowania swoich doświadczeń w publikacji Nowe Trendy w Uroginekologii wydanej w maju 2005.

Zobacz, pobierz publikacje 1-5