HOME FIRMA JAKOŚĆ METODA TRABUCCO OFERTA KONTAKT ZAMÓWIENIA
     
Metoda Trabucco - opis ogólny
OPERACJE PRZEPUKLINY PACHWINOWEJ: Prostej i małej skośnej Skośnej Olbrzymiej
OPERACJE PRZEPUKLINY: UDOWEJ Nawrotowej Brzusznej

OPERACJA PRZEPUKLINY UDOWEJ

Przepukliny udowe:

W przypadku, gdy wrota przepukliny są mniejsze niż 1cm, wystarczy włożenie złożonej w kształt parasolki siatki Flat Plug T1 i przyszycie jej kilkoma szwami pojedynczymi wokół wrót.

 Rys. 1 powiększ

W przypadku przepuklin większych kanał udowy rozszerza się palcem, a następnie zakłada się szwy wokół pierścienia zewnętrznego kanału udowego. Drugi koniec szwów przeciąga się przez podstawę korka Plug T2, który umieszcza się we wrotach przepukliny częścią stożkową w stronę kanału. Następnie szwy dociąga się i zawiązuje.

 Rys. 2 powiększ

W razie konieczności za brzeg siatki zakłada się dodatkowe szwy mocujące korek Plug T2.

 Rys. 3 powiększ

W przypadku przepukliny uwięźniętej zaleca się dojście tylne (przedotrzewnowe) lub pachwinowe. W dojściu tylnym poszerzony kanał udowy zwęża się zszywając pasmo biodrowo- łonowe z więzadłem Coopera lub w pierścieniu głębokim kanału udowego umieszcza się korek Plug T2.

 Rys. 4 powiększW dojściu pachwinowym otwiera się tylną ścianę kanału pachwinowego i worek przepukliny. Worek przepuklinowy odprowadza się lub redukuje. Wrota kanału udowego zamyka się korkiem T2 w sposób typowy jak wyżej.

 Rys. 5 powiększ

W przypadku przepukliny uwięźniętej z dojścia pachwinowego otwiera się tylną ścianę kanału pachwinowego i worek przepukliny. W razie konieczności wykonuje się resekcje martwiczej części jelita.

 Rys. 6 powiększ

Po zaopatrzeniu i odprowadzaniu uwięzłych narządów do jamy brzusznej tylną ścianę kanału pachwinowego zamyka się szwem, a następnie pierścień kanału udowego naprawia się wypełniając go korkiem Plug T2. Na rysunku klem Kellego unosi więzadło pachwinowe ukazując przestrzeń kanału udowego.

 Rys. 7 powiększ